Sonbahar İskandinav Modası

Reklamlar

Sonbahar’ın gelişiyle gardroplarımızda değişikliğe gitme vakti geldi. Yazlıklar kaldırıldı yerini uzun kollu sonbahar ve kış için gereken kıyafetler aldı. Soğuk havalarda İskandinav tarzına hep sıcak bakmışımdır ben önceliği ona verdim. Bu Sonbaharın Nordik modasına gelin biraz göz gezdirelim.

İskandinavların modasını en ıyı sokaktan anlarız ve bunu bize verecek en iyi yerin sosyal medya olduğunu kuşkusuz hepimiz biliyoruz. Ne giyerlerse giysin yakıştırmadığımız o parçaları öyle güzel bir araya getiriyorlar ki ben şahsen Scandi tarzına hayranım. İlk yazıda yer vermem şaşırtıcı olmasa gerek. En popüler 5 İskandinav İnfluencer karşınızda.

  1. Emili Sindlev

Bu sonbahar heryerde yeleklerden ve süveterlerden bolca göreceğiz kendi tarzına göre bir tane edinmeni tavsiye edıyorum. Gömlek ve kazakla birlikte çok şık ve modaya uygun bir görünüş garanti.

2. Hanna Stefansson

Bir başka yelek örneği daha fakat bunun bir farkı da deri bir parça olması bu mevsım derı parcaları sıklıkla göreceksiniz. Suni deri olduğunu umuyoruz. İki görselde de pembenin dikkatinizi çektiğini umuyorum. Pembenin bir çok tonunu bu sonbaharda görmeniz muhtemel.

Hanna Stefansson ( Bir başka deri örnek)

3. Karolıne Dall

İskandinav tarzını sevmemin bir başka nedeni de sanırım oldukça cesur olmaları. Benim cesaret edemediğim hatta belki bir çoğumuzun da yapmadığı renkleri desenleri bir birleriyle öyle bir birleştiriyorlar ki ilham almamak elde değil. Gardroptaki kıyafetlerin renklerinden giydiği kıyafete kadar ne kadar renkli ve desen dolu olduğunu görebiliyoruz. Herhalde coğrafi olarak soğuk ve gri olan ülkelerinde biraz renk katmak modaya kaldı 🙂

Karoline Dall

Ceketler İskandinav modasının vazgeçilmez bir parçası olmuştur her zaman. Bu sene ceketleri hersey ile birlikte görebiliriz. Elbisede, etekte, pantolonda, kazakta, spor ayakkabıyla her kombine uyacak bir parça olacaktır. Edinin demedi demeyin.

4. Marie Hindkaer

Marie Hindkaer

Kazaklar olmazsa olmaz tabii bu yıl örgü detaylı triko kazakları bolca göreceğiz. Aslında onlar sade olarak da giyebilir ama sanırım bu senenin diğer modalarından ceket ve yelekle de sıklıkla göreceğiz.

5. Şapkaları şimdiden çıkarın derim kışı beklemeden yağmurlar da başladığına göre şapkalar kombinlerde yer etmeli. Size daha şık bir görünüş verecektir emin olun.

İskandinav görünüşünün vazgeçilmezleri bu şekilde. Denemekten korkmayın renkli kombinlere merhaba deyin.

2 comments

Bir Cevap YazınCevabı iptal et