Yurtdışında ucuza seyahat

Reklamlar

Seyahat etmek yeni yerler görmek hepimizin arzusu. Peki ama maharet az bütçeyle etmek değil mi? Yurtdışında ucuza seyahat etme yolları neler? Gelin bakalım

Yurtdışında ucuza seyahat 1 : Ucuz ülkeler

Rota belirlerken öncelikle bu önemli noktayı ele almak ucuza seyahatim en önemli parçası. Öncelikle kendinize bir liste yapın ve ucu olduğunu düşündüğünüz ülkelerden en çok gitmek istediğinizi seçebilirsiniz.

Yurtdışında ucuza seyahat 2: Ucuz uçak bileti

Ucuz ülke listesini yaptık sırada içlerinde en ucuz uçak bileti olanı seçmek var. Uçak biletinizi ayırırken aldığınız gün hafta içi ve ne kadar uzak bir tarihte olursa o kadar karlı olursunuz. Eğer külfet olmayacaksa aktarmalı uçakları tercih ederseniz de karınız artacaktır.

Yurtdışında ucuza seyahat 3: Ucuz konaklama

Ucuz konaklamak için yine en önemli şey olan erkenden rezervasyon yapmayı unutmamalısınız. Şehir merkezinin biraz dışında ama ulaşımı kolay olan bir konum tercih edebilirsiniz. Eğer bir kaç kişi yapıyorsanız bu seyahati motellerde bir kaç kişi kalınan odaları tercih edebilirsiniz.

Yurtdışında ucuza seyahat 3: Gizli modda aramalar yapın

Gizli modda arama yaparsanız ucuz bulduğunuz hizmetin sonradan arttırılmış fiyatına mecbur kalmazsınız. Çerezleriniz takip edilmez böylece ucuz seyahatinizi daha kolay planlayabilirsiniz.

Yurtdışında ucuza seyahat 4: Sezon tercihi

Seyahatlerinizde tercih edilmeyen sezonlar bütçenize iyi gelecek. Araştırmalarınızda bu noktaya da dikkat ederseniz hem daha az kalabalık bir şehirle karşılaşır ve gezinizin tadını çıkarırsınız.

Yurtdışında ucuza seyahat 5: ücretsiz hizmetler

Ücretsiz hizmetler mi? Evet, ücretsiz internet noktalarını mesela deneyebilirsiniz. Ya da ücretsiz şehir turlarını takip etmek aldığınız keyifi katlayacaktır. Temiz içilebilir ücretsiz sular, şehrin belirli noktalarında içilebilir suları denemekten zarar gelmez.

Yurtdışında ucuza seyahat 6: Yol masrafları

Yol masraflarınızı azaltmak için yapacağınız yöntemlerden ilki BlaBlaCar gibi uygulamaları kullanarak gideceğiniz güzergaha giden bir araç ile masrafınızı azaltabilirsiniz. İkincisi ise bir şehirden başka bir şehire seyahat etmek isterseniz gece trenlerini tercih edin hem daha uygun olur hem de kalacağınız yer için de ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Yurtdışında ucuza seyahat 7: Doğru kredi kartı

Kredi kartı tercihinizi doğru yapmak neden önemli? Kur değişiminde fazla kesinti yapan kredi kartlarını tercih etmemek yurtdışında ucuza seyahat için önemli başka bir nokta.

Yurtdışında ucuza seyahat 8: Ucuza yemek

Seyahat ederken gittiğiniz yerlerin meşhur yemeklerini yemek için Restorant’a gitmek zorunda değilsiniz. Sokak yemeklerine ne dersiniz hem meşhur yemekler her zaman seyyar olarak da sayılır hem de uygun fiyatlı olacaktır. Eğer o meşhur yemeği yemek için illa Restorant şartsa bulamadıysanız şehir merkezinden uzak bir Restorant’ı tercih etmeniz akıllıca olacaktır. Turistik yerler her zaman daha pahalıdır. Bir diğer opsiyon da öğünlerinizden birini marketten aldığınız ürünlerle geçirebilirsiniz bu meyve olabilir ya da alternatif bir yiyecek. Son olarak meşhur yemeği yediğiniz saatler öğlen saatleri olursa da fiyat akşam yemeğine göre daha uygun.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et